۶ باشگاه ورزشی خراسان شمالی پلمب شد
۱۴۰۰/۰۲/۱۸ تعداد بازدید: ۶۶۲
print

مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: ۶ باشگاه ورزشی متخلف استان به دلیل بی‌توجهی به دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا از نیمه دوم فروردین ماه امسال تاکنون پلمب شده است.

۶ باشگاه ورزشی خراسان شمالی پلمب شد

 هادی جودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگرچه بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا،  فعالیت تمامی باشگاه‌های ورزشی استان دوباره از نیمه دوم فروردین امسال ممنوع اعلام شد اما با وجود این، شماری از باشگاه‌ها در اجرای این مصوبه مرتکب تخلف شده و اقدام به گشایش باشگاه کردند.

وی افزود: گروه های مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان و اداره کل ورزش استان از واحدهای ورزشی در سطح استان بازدید کردند که در این میان ۶ باشگاه بدنسازی در بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان که بدون توجه به ابلاغیه وزارت ورزش مبنی بر تعطیلی باشگاه ها فعالیت می کردند، پلمب شد.

جودی با قدردانی از همکاری بسیاری از باشگاه ها از ابلاغیه وزارت ورزش که فعالیت خود را تعطیل کرده بودند، خاطرنشان کرد: از آنجا که بحث سلامتی جامعه در میان است،  اگر باشگاهی مغایر با دستورالعمل های ستاد ملی کرونا رفتار کند با آن ها برخورد می شود.

وی با اشاره به تغییر رنگبندی کرونایی برخی از شهرستان های استان، گفت: با ایجاد شرایط جدید و براساس اعلام ستاد ملی کرونا اماکن ورزشی خصوصی و دولتی شهرستان های گرمه و رازوجرگلان می‌توانند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی فعالیت خود از امروز در رشته های انفرادی و بدون برخورد آغاز کنند.

وی افزود: در این بین فعالیت رشته‌های پر برخورد مانند کشتی و کاراته و کمیته تمامی رشته های رزمی همچنان مجوز فعالیت ندارند.

به منظور مقابله با شیوع کرونا باشگاه ها و اماکن ورزشی خراسان شمالی از چهارم اسفند ماه سال ۹۸ تا اواخر فروردین ماه سال ۹۹ تعطیل  شد اما پس از یک ماه بازگشایی دوباره برای مقابله با گسترش کرونا در خردادماه پارسال تعطیل شد.

با توجه به متضرر شدن بسیاری از باشگاه ها و مربیان ورزشی، دوباره از ۲۷ شهریورماه سال گذشته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا برخی از اماکن ورزشی بازگشایی شد.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها در خراسان شمالی، شهرستان بجنورد قرمز تیره و شیروان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند. 

شهرستان های فاروج، اسفراین، مانه و سملقان و جاجرم هم در وضعیت نارنجی کرونا و شهرستان های گرمه و راز و جرگلان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک