رونمایی دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا
۱۴۰۰/۰۲/۰۵ تعداد بازدید: ۹۲۸
print

مراسم رونمایی و تحویل دهی دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار شد.

رونمایی دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا

 به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مراسم رونمایی و تحویل دهی دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا  با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار شد.

این دستاوردها عبارتند از هشداردهنده امواج راداری محمول بر پهپاد دارای قابلیت کشف شناسایی و اختلال رادارهای مراقبت هوایی محمول بر انواع پهپادها، بالگرد و هواپیماهای جنگنده جهت مقابله با انواع تهدیدات راداری مراقبتی و هدایتی، این سامانه کاملاً بومی و مبتنی بر فناوری های داخلی است.

همچنین هشدار دهنده لیزری محمول بر پهپاد، دارای قابلیت شناسایی تسلیحات هدایت شونده های لیزری و تهدیدات هواپایه ، اعلام هشدار در مقابل سامانه‌های پدافند هوایی برد کوتاه  دشمن از جمله دفاع لیزری پرتوان نابودگر و قابلیت ارسال و اعلام هشدار به ایستگاه کنترل و هدایت زمینی پهپاد از جمله مشخصات این هشدار دهنده است.

رانش یک ( بومی سازی و ساخت موتور میکرو توربوجت)، دارای  قابلیت کاربردی در سامانه‌های پهپادی،  هواپیماهای سبک تک نفره قایق های بدون سرنشین، انواع سامانه های موشکی، به عنوان موتور پیشران و راه اندازی موتورهای اصلی هواپیما است. 
این دستاورد دارای وزن کم ، دور بالا  تراست مناسب، تنوع در سوخت، سقف پروازی بالا در مقایسه با موتورهای پیستونی و قابلیت حمل محموله و افزایش مداومت پروازی در انواع پهپاد ها از دیگر قابلیت های رانش یک است

تیام ۱۴۰۰ ( سامانه خود حفاظتی پهپادی کشف و شناسایی رادارهای هدایتی و مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد

این سامانه دارای باندهای فرکانسی موجود ، قابلیت آشکارسازی انواع سیگنال راداری مراقبت هوایی را دارد و  صورت هوشمند سیگنال دریافتی را به منظور مقابله و مختل کردن به اخلال گر منتقل کند.

پرواز جمع سامانه پرواز شبکه محور مبتنی بر هوش مصنوعی 

این سامانه متشکل از پهپاد پیشرو،  پهپادهای دنباله‌رو و ایستگاه زمینی بوده که قابلیت اجرای عملیات به صورت برخط و یا برنامه‌ریزی شده به پهپادهای دنباله‌رو را دارا  است.
همجنین انجام ماموریت‌های شناسایی ، مراقبت و انهدام اهداف زمینی و پروازی دشمن،   برد عملیاتی و مداومت پروازی مناسب،  قابلیت شبکه شدن از ۳ تا چند فروند بر روی انواع پهپادهای داخلی ،دارای لینک امن و  سیستم هدایت کنترل کاملاً بومی از دیگر قابلیت های پرواز جمع است.

طاها ۱۴۰۰ (سامانه اخلالگر رادارهای مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد)
این سامانه با توان مناسب و با استفاده از آنتن های  جهتی به صورت هوشمند منطقه عملیاتی وسیعی را تحت پوشش داشته و امنیت پروازی انواع پهپادها را در منطقه دشمن حفظ می‌کند. همچنین هوشمندی، وزن کم، ولتاژ مصرفی پایین و قابلیت نصب سریع و آسان از جمله قابلیت های این سامانه در بهره‌برداری در انواع پهپادهای داخلی می باشد

سامانه‌های اخلالگر ارتقا یافته زمین پایه
مقابله با تهدیدات پهپادی و سامانه‌های هدایت پذیر از راه دور با ایجاد اخلال در سیستم هدایت و ناوبری این نوع تهدیدات ، قابلیت اخلال در اکثر باند های فرکانسی، قابلیت بهره‌برداری در کلیه مناطق عملیاتی و صحنه نبرد ، استقرار سریع، تداوم در بهره برداری، هوشمندی و عدم نیاز به کاربر از دیگر قابلیت های این سامانه ها است.

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک