پیام مدیر کل
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ تعداد بازدید: ۱۷۶
print

ضرورت توجه ویژه روحانیون به تبیین آموزه‌های نهج‌البلاغه در محافل مذهبی

پیام مدیر کل

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: کلام مولا علی(ع) حاوی نکات بسیار آموزنده و والایی بوده و راهگشای انسان به‌سوی رستگاری است.

 حجت‌الاسلام علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی، در نشست با روحانیون مستقر استان، با اشاره به برخی شبهات دشمنان درزمینهٔ توسل شیعیان، اظهار کرد: توسل، واسطه قرار دادن افراد مؤمن برای نزدیکی به خداوند است.

وی با بیان اینکه توسل از آموزه‌های اعتقادی شیعیان است، اضافه کرد: درواقع یکی از مهم‌ترین اعتقادات شیعیان، توسل به بندگان شایسته خداوند و معصومین است که دشمنان درباره آن شبهه ایجاد می‌کنند.

حجت‌الاسلام خادمی افزود: دشمنان اسلام و به‌ویژه وهابیان با وارد کردن شبهات، در پی به چالش کشیدن اعتقادات دینی ما هستند و به پیروی از این تیمیه این کار را شرک می‌دانند در صورتی که توسل در آیات و روایات مکرر آمده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی اظهار داشت: از مواردی که می‌توان در این خصوص به آن اشاره کرد آیه ۳۵ سوره مائده، آیه ۹۷ سوره یوسف و آیه ۱۰۳ سوره آل عمران است که خود شاهدی بر این موارد است.

وی در ادامه با تأکید بر پرداختن ویژه به آموزه‌های نهج‌البلاغه در جلسات و محافل مذهبی از سوی روحانیون مبلغ و مستقر، افزود: کلام مولا علی (ع) حاوی نکات بسیار آموزنده و والایی بوده و راهگشای انسان به‌سوی رستگاری است.

دبیر ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان خراسان شمالی اضافه کرد: توجه به رهنمودهای نهج‌البلاغه انسان را از غرق شدن در ورطه گمراهی و دور شدن از مسیر سعادت نجات می‌دهد.

حجت‌الاسلام خادمی گفت: زمان نشان داده که هیچ‌گاه کلام حضرت گرد کهنگی به خود نمی‌گیرد؛ بلکه با گذشت زمان هر روز بیشتر خود را آشکار می‌کند.

وی افزود: اگر انسان با تلاش و ممارست بتواند در زندگی خویش کلام امام علی (ع) را به کار بندد خواهد دید که زندگی او سراسر رنگ معنویت به خود گرفته و سرشار از برکات الهی خواهد شد و این‌گونه سعادت دنیوی و اخروی او تضمین می‌شود.


کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک