محافل انس با قرآن در خراسان شمالی پرشورتر از سال گذشته است
۱۴۰۲/۰۸/۰۹ تعداد بازدید: ۵۲
print

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان با اعلام اینکه محافل انس با قرآن در خراسان شمالی پرشورتر از سال گذشته است، گفت: طی نیمه نخست سال جاری ۴۲ محفل انس با قرآن و ۶۵ کرسی تلاوت در سطح استان برپاشده است.

محافل انس با قرآن در خراسان شمالی پرشورتر از سال گذشته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، سید ناصر حسینی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی اظهار کرد: بر اساس سند راهبری سازمان دارالقرآن و با توجه به برنامه‌های آموزشی و تبلیغی ترویجی ازجمله اولویت این اداره کل توجه به حوزه حفظ و تدبر در قرآن که زمینه فهم عمومی به آیات الهی و بهره‌مندی از کلام الهی می‌شود که برنامه‌های مختلفی در این مهم در نیمه نخست امسال برپاشده است.


وی ادامه داد: برگزاری ۴۲ محفل انس با قرآن، ۶۵ کرسی تلاوت، ۱۲۰ جلسه محوری جزء خوانی قرآن کریم، ۱۰پویش قرآنی، ۲۱ نشست تبیینی با فعالان قرآنی اعم از مربیان، مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآن و همچنین پنج اردوی ویژه قرآن آموزان از مهم‌ترین برنامه‌ها است.


سید ناصر حسینی افزود: یک دوره تربیت‌معلم ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، ۳۶ دوره آموزش قرآن در بخش قرائت روخوانی و روان‌خوانی هشت دوره آموزش حفظ تخصصی، سه دوره آموزش استعدادهای قرآنی، ۳۹ دوره آموزش حفظ عمومی و یک دوره تربیت ممتحن حفظ نیز تاکنون برپاشده است.


وی یادآور شد: برگزاری آزمون تخصصی حفظ  قرآن با ۷۸ نفر شرکت‌کننده و بهره‌برداری از سامانه اعطای مدرک عمومی حفظ به حافظان قرآن کریم که تاکنون ۱۴۵ نفر موفق به گرفتن گواهینامه از این سامانه شده‌اند از دیگر فعالیت‌ها است.


سید ناصر حسینی تصریح کرد: بازدید از خانه‌های قرآنی، تهیه و به‌روزرسانی بانک جامع اطلاعات قرآنی، ارسال مدارک مراکز قرآنی تازه تأسیس قرآنی به مرکز جهت صدور پروانه فعالیت آن‌ها، تجلیل از مربیان و مراکز قرآنی شاخص، اهدای قرآن کریم به مراکز قرآنی به‌منظور حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های قرآنی آن‌ها، برگزاری جلسه انفرادی و جمعی با فعالان قرآنی از دیگر برنامه‌های شاخص قرآنی در سال جاری بوده است.


 

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک