آیین‌های مذهبی خراسان شمالی در «حسینیه معلی» به نمایش درمی‌آید
۱۴۰۲/۰۷/۰۹ تعداد بازدید: ۶۵
print

آیین‌های بومی مذهبی خراسان شمالی در جشن نیمه شعبان در برنامه ملی «حسینیه معلی» به نمایش گذاشته می‌شود

آیین‌های مذهبی خراسان شمالی در «حسینیه معلی» به نمایش درمی‌آید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نشست همفکری عوامل برنامه حسینیه معلی با برخی از مسئولان تشکل‌های دینی خراسان شمالی که امروز با موضوع تهیه برنامه تلویزیونی از آیین‌های بومی مذهبی استان خراسان شمالی برگزار شد، مقرر شد از آیین‌های بومی مذهبی که توسط اقوام مختلف این استان در جشن‌های نیمه شعبان برپا می‌شود، در حسینیه معلی، ضبط برنامه و پخش شود.

در این نشست هم‌فکری برنامه‌ها و آیین‌های قابل پخش که اصالت آن مربوط به استان خراسان شمالی است موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد برخی از آن آیین‌ها برای پخش در حسینیه معلی مورد برنامه‌ریزی واقع شود.

شایان‌ذکر است برنامه تلویزیونی «حسینیه معلی» بنا بر اعلام نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما به عنوان پربیننده‌ترین برنامه محرم تلویزیون انتخاب شد.

نتایج نظرسنجی انجام‌شده از سوی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما حاکی از آن است که در دهه اول محرم سال جاری درمجموع 52.4 درصد از پاسخگویان، بیننده ویژه‌برنامه‌های دهه اول ماه محرم شبکه‌های تلویزیونی بوده‌اند که این عدد نسبت به سال گذشته 8.1 درصد رشد یافته است.

بر اساس نظرسنجی مذکور، برنامه «حسینیه معلی» با 30.6 درصد بیننده و رضایت 89.9 درصدی در صدر برنامه‌های مناسبتی محرم قرار گرفت.

گفتنی است توجه «حسینیه معلی» به خلاقیت و نوآوری در ساخت برنامه‌های دینی و مذهبی است و این برنامه در حال حاضر بیش از سریال مذهبی بیننده را به خود اختصاص داده است و هیئت‌ها و آیین اصیل عزاداری مجالس اهل‌بیت (ع) را به رخ مخاطب می‌کشد.

 

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک