دوجلسه گفتمان دینی سیره اخلاقی وتربیتی حضرت زهرا (س) در مدارس مانه وسملقان برگزارشد
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ تعداد بازدید: ۸۵
print

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مانه وسملقان ازبرگزاری دوجلسه گفتمان دینی سیره اخلاقی حضرت زهرا (س) به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا«س» در مدارس دخترانه خبرداد.

دوجلسه گفتمان دینی سیره اخلاقی وتربیتی حضرت زهرا (س) در مدارس مانه وسملقان برگزارشد

     به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ، حجت الاسلام هادی پرین رئیس اداره تبلیغات اسلامی مانه وسملقان ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) گفت :دوجلسه گفتمان دینی  باهدف شناخت یک الگوی کامل و اسوه حسنه ،  مخصوصاً برای زندگی امروزی که ارزشها در معرض شک و تردیدند با استادی حجت الاسلام والمسلمین محزون امام جمعه شهرپیش قلعه درمدارس شهرستان برگزارشد وی تصریح کرد، علاوه بر اهمیت معرفی الگو، استحکام و بقای خانواده نیز در گرو معرفی الگوی تربیتی است ، بنابراین ارائه ویژگیها و شرایط الگو در قالب زندگی حضرت زهرا ( سلام الله علیها) و نمایاندن گوشه هایی از زندگانی و اخلاق این بانو، برای انتقال به فضای زندگی امروزی، ضروری به نظر می رسد.

 

   حجت الاسلام محزون درمورد سیره وفضائل حضرت زهرا«س» گفت : حضرت فاطمه «س» اولین بانوی حدیث کساء و افتخار بانوان است که یک نفر از بانوان اهل حدیث کساء است.

    وی از خصوصیات بارز حضرت زهرا (س) همسرداری ، عبودیت و عبادت ، اخلاص ، دفاع از ولایت ،خانه داری ، تربیت فرزندان را بیان کرد .

     کارشناس فرهنگی در ادامه گفت : حضرت زهرا از نظر علمی اعلم تر از سایر بانوان ، هم عالم و هم عامل به دستورات الهی بود .

   وی در ادامه حضرت زهرا را بهترین الگو در عفاف و حجاب و زندگی معرفی کرد .

   امام جمعه شهرپیش قلعه اضافه کرد، فاطمه ( سلام الله علیها) با رعایت موازین شرعی در صحنه اجتماع و سیاست حضور داشتند. ازپوشیدگی وحجاب کامل برخورداربودورعایت وحفظ حجاب نمونه بارز فرهنگ فاطمی است، در برخورد با نامحرم نهایت دقت را داشتند.

گفتنی است ، این گفتمان روز سه شنبه 15 اسفندماه جاری درمانه وسملقان برگزارشد .

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک