جلسه گفتمان دینی سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در مانه وسملقان برگزارشد
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ تعداد بازدید: ۶۷
print

یک جلسه گفتمان دینی سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) با همکاری معاونت پرورشی ومدیریت دبیرستان نسیبه مانه وسملقان برگزارشد.

جلسه گفتمان دینی سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در  مانه وسملقان برگزارشد

     به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ، جلسه گفتمان دینی سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) دردبیرستان دخترانه نسیبه با حضور 140 نفرازدانش آموزان در  مانه وسملقان برگزارشد

 

   حجت الاسلام جواد ایزانلودرجمع دانش آموزان باتبریک میلادت باسعادت دخت نبی مکرم اسلام گفت، برای شناخت حق و پیمودن مسیر حق، نیاز به بصیرت و آگاهی هرچه بیشتر از سیره عملی و اخلاقی کسانی داریم که تجلی صفات جمال و جلال حق اند و راه را به انسان نشان می دهند.

    وی تصریح کرد ، خدای متعال برای هدایت بشر و تکامل آن  که هدف اصلی خلقت است  از میان آنها پیامبرانی را برگزید؛ دین اسلام را برترین ادیان معرفی کرد و پیامبر اکرم (س) را برای تکمیل و رسالت انتخاب کرد.

    کارشناس فرهنگی در ادامه گفت :خداوند متعال پیامبراکرم«ص»  و ذریه او را از هر بدی و ناپاکی مبرّا ساخت و رسالت را با امامت به انتها رساند و راه نجات و رستگاری انسان را در دنباله روی از این ذوات مقدسه معرفی کرد.

  استاد گفتمان اضافه کرد، از میان این برگزیدگان، بانویی با ویژگی های منحصربه فرد به نام فاطمه زهرا (س) را در راستای هدایت بشر منزلتی خاص و ویژه بخشید تا جایی که سرور و سیده تمام زنان عالم است. حضرت زهرا«س» همسر سیدالاوصیاء علی بن ابیطالب (ع) و مادر همه اولیاء است. او مادر خاتم اولیاء و اوصیاء حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه است که نهایتا همه بشر به دست با کفایت او هدایت می شوند.

   وی گفت:حضرت فاطمه  (س) از همان طفولیت تحت تربیت های پدر بزرگوارشان پیامبر خاتم محمد مصطفی (ص) قرار گرفتند، اهتمام ایشان به فرامین و دستورات الهی بیش از هر شخص دیگر بوده است.

کارشناس مذهبی به مسئله ادب در سیره رفتاری حضرت زهرا(س) هم اشاره داشتند واظهارداشت، ادب یکی از موضوعات اخلاقی و اجتماعی است که تخلق به آن برای انسان از ضروریات به شمار می آید و آنقدر دارای اهمیت است که آن را معرف شخصیت آدمی دانسته اند و همه ارزش انسان به برخورداری وی از ادب است.

 وی افزود ، ادب حضرت فاطمه(س) بهترین الگو در رعایت آداب اسلامی است.

  رعایت عفاف و حجاب حضرت زهرا(س) باید الگوی زنان امروزی جامعه ما باشد، چراکه حضرت زهرا(س) در حفظ عفاف و حجاب اسلامی بسیار مقید بودند.

حجاب و عفاف تضمین کننده سلامت جامعه است که متاسفانه در جامعه امروزی ما به این مسئله اهمیت چندانی داده نشده و در کوچه و خیابان شاهد حجاب نامناسب برخی از زنان و دختران هستیم و به نوعی بی بند و باری و بی حجابی جامعه را در سیطره خود گرفته است.

درادامه جلسه استاد به پرسش های دانش آموزان پاسخ دادند.

گفتنی است ، این گفتمان روز شنبه 20 اسفندماه جاری درمانه وسملقان برگزارشد .

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک