جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان بجنورد با موضوع اعیاد شعبانیه و عید مبعث برگزار شد
۱۳۹۷/۰۱/۲۷ تعداد بازدید: ۲۷
print

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بجنورد ماه شعبان را فرصت مناسبی برای خودسازی و ایجاد آمادگی برای حضور در مهمانی خدا عنوان کرد

جلسه شورای هیئات مذهبی شهرستان بجنورد با موضوع اعیاد شعبانیه و عید مبعث برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی،حجت الاسلام ناصر هدایتی درجلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی شهرستان بجنورد که روز چهارشنبه6 اردیبهشت ماه باحضور اعضای ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در محل اداره تبلیغات اسلامی بجنورد برگزار شده بود ماه شعبان را فرصت مناسبی برای خودسازی و ایجاد آمادگی برای حضور در مهمانی خدا عنوان کرد و تأکید کرد همه ما وظیفه داریم با اجرای مناسب و درخور شأن برنامه های فرهنگی زمینه های لازم را جهت خودسازی و آمادگی حضور در مهمانی خدا که همان ماه مبارک رمضان است را فراهم کنیم.

وی برگزاری برنامه های دینی و فرهنگی را فرصتی برای تبیین ارزشهای اسلامی در جامعه خواند و تصریح کرد:اعیاد شعبانیه در شهرستان با حضور مردم در تمامی مساجد و حسینیه برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام هدایتی افزود:در ایامی که در پیش داریم هم میلاد حضرت علی اکبر(ع) را داریم که مناسبت متناسب با این نام مبارک برنامه های فرهنگی و مذهبی برای نسل جوان داشته باشیم و متناسب با نیمه شعبان به عنوان یکی از شاخص ترین اعتقادات مذهبی ما همه امکانات و توان مجموعه دستگاههای دولتی، نهادهای مردمی بویژه هیئات مذهبی را برای بزرگداشت این مناسبت به میدان بیاوریم.

وی با اشاره بر لزوم بستر سازی فرهنگی در حوزه های مختلف بر اجرای بدون آسیب ویژه برنامه های فرهنگی در مساجد تأکید کرد و افزود:برنامه های فرهنگی مساجد با محوریت امام جماعت برگزار خواهد شد تا با بصیرت افزایی در حوزه های مختلف اجتماعی کمتر شاهد بروز آسیب و بدعت در برنامه های فرهنگی باشیم.

حجت الاسلام هدایتی از آمادگی تمام مساجد و حسینیه های شهرستان برای برگزاری مراسم جشن اعیاد شعبانیه خبر داد و خاطرنشان کرد:کانون مداحان شهرستان با اعزام مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) به مراسم های جشن زمینه های لازم جهت برگزای پرشور مراسم جشن را فراهم می کند.

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک