تشکیل جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با موضوع مراسم معنوی اعتکاف در بجنورد
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ تعداد بازدید: ۶۹
print

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بجنورد گفت:استقبال مردمی از مراسم اعتکاف در شهرستان روبه افزایش است به گونه ای که در سال گذشته بیش از 6000 نفر در این مراسم معنوی شرکت داشتند

تشکیل جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با موضوع مراسم معنوی اعتکاف در بجنورد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی،حجت الاسلام ناصر هدایتی در این جلسه با اشاره به فضیلت شرکت در این مراسم معنوی افزود:مراسم معنوی اعتکاف از سالیان گذشته بصورت مردمی در سطح کشور برگزار شده که به لطف خداوند متعال شهرستان بجنورد هم همچون سایر نقاط کشور با استقبال پرشور مردمی از این مراسم نورانی و معنوی روبرو بوده است به گونه ای که در سال 96  بیش از 6000 نفر در 48 نقطه محل شهری و روستایی معتکف شدند و در فضایی معنوی با خدای خود خلوت کردند.

وی بیان داشت:طبق آمارهای بدست آمده بیش از 85 درصد از معتکفین زیر 40سال ،28 درصد دانشجو،دانش آموز و طلبه بوده اند،25 درصد برای بار اول در اعتکاف سال 96 شرکت داشتند و 35 درصد از شرکت کنندگان هم مجردبوده اند که این آمارها نشان دهنده این است که ضمن اینکه از اقشار مختلف در اینن مراسم معنوی شرکت داشتند شمار زیادی از شرکت کنندگان جوان و نوجوان بوده اند که این نکته از نقاط قوت مراسم اعتکاف بوده است.

حجت الاسلام هدایتی افزود:برنامه های فرهنگی متعددی در ایام اعتکاف برای معتکفین درنظر گرفته شده است که می توان به برگزاری گفتمان های دینی،برپایی ایستگاههای تصحیح قرائت نماز،پاسخگویی به شبهات دینی و جلسات سخنرانی با حضور اساتید شاخص کشوری و استانی اشاره کرد.

 وی افزود:در مراسم اعتکاف سال جاری 198 جلسه سخنرانی،120 جلسه مداحی،19 جلسه سخنرانی در دانشگاه های مجری مراسم اعتکاف  برگزار شد که بسته های فرهنگی لازم در مساجد توزیع شد که شامل 700 جلد کتاب در بین معتکفین بوده است.

گفتنی است مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان بجنورد همچون سایر نقاط کشور در روز های 11 ،12 و 13 فروردین سال 1397 برگزار خواهد شد که علاقه مندان جهت شرکت در این مراسم با مراجعه به سایت اینترنتی www.etekaf.tebyan-boj.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک