برگزاری کارگاه اموزشی مداحان اسفراین
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ تعداد بازدید: ۴۸
print

کارگاه آموزشی جریان شناسی تکفیری ویژه کانون مداحان در اسفراین برگزار شد.

برگزاری کارگاه اموزشی مداحان اسفراین

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی: مسئول کانون مداحان شهرستان اسفراین علی اصغر قلعه نوعی گفت: کارگاه آموزشی جریان شناسی تکفیری با حضور استاد مدعو حجت‌الاسلام مصطفی رنجبر از سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی با حضور مداحان و هیئات مذهبی در این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام رنجبر با اشاره به هجوم دشمن و لزوم شناسایی آنان در دنیای مجازی گفت: با آگاهی و بصیرت افزایی می توان نقشهای آنان را خنثی کرد.

وی درادامه با اشاره به جایگاه مداحان و هیئت های مذهبی در شکل گیری انقلاب اسلامی و بصیرت افزایی در جوانان افزود: تمام جریان‌های تکفیری از دل سلفیه بیرون آمده‌اند، بنابراین شناخت آن‌ها، بدون شناخت سلفیه امکان‌پذیر نیست و چون تمام افکار سلفی‌‌گری وابستگی کامل به آرای ابن تیمیه دارد؛ به همین جهت ابتدا باید تفکرات ابن تیمیه را شناخت و سپس درباره جریان‌های تکفیری کار کرد.

حجت‌الاسلام زنجبر اظهار داشت:ابن تیمیه با توسعه مفهوم عبادت، بسیاری از عقاید و اعمال مسلمانان، به‌ویژه احترام به قبور را از مصادیق شرک دانست و فاعلانش را از مسلمانی خارج و متهم به کفر و شرک کرد.

وی خاطر نشان کرد: وی با حرام دانستن تقلید از ائمه اربعه و اعتقاد به انفتاح باب اجتهاد، خود را مجتهد مطلق دانست و حتی فتوا داد که تقلید از ائمه اربعه کفر و ارتداد است،همین مسئله باعث شد که امروزه در نگاه پیروانش، تقلید حرام باشد و مجتهدانی مثل: اسامه‌بن‌لادن و زرقاوی ظهور کنند.

 

 

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک