خدمت به معتکفان توفیق مضاعف است
۱۳۹۷/۰۱/۰۵ تعداد بازدید: ۱۰۴
print

حجت‌الاسلام خادمی گفت: باید با تمام توان به خواست و اراده مقام معظم رهبری در راستای برگزاری باشکوه مراسم اعتکاف لبیک بگوییم؛ زیرا توفیق خادم معتکف بودن عزت است.

خدمت به معتکفان توفیق مضاعف است

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، در نشست با روحانیون مبلغ، با اشاره به اهمیت تعامل مناسب با پیروان فرق و مذاهب مختلف، اظهار کرد: متأسفانه در حوزه شکننده فرق و مذاهب، به علت نداشتن برنامه‌های فکری و متمرکز و همچنین نداشتن راهبرد مناسب در مواجه با پیروان سایر مذاهب، شاهد وصل شدن بعضی از افراد به گروه‌های تکفیری هستیم.

وی افزود: در این زمینه عموماً در حوزه عمرانی فعالیت داریم و حوزه‌های فرهنگی و فکری فعال نداریم.

حجت‌الاسلام خادمی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت مساجد در این زمینه، اضافه کرد: با وجود اینکه مسجد خاستگاه انقلاب اسلامی است؛ اما به دلیل نبود نیروی انسانی مسجدی و عدم حضور بیشتر امام جماعت، در این حوزه خود مانع حرکت هستیم؛ در حالی که با آموزش دوره‌های منسجم می‌توان خدمات زیادی برای خانواده‌ها ارائه کرد.

وی با اشاره به لزوم فعالیت منسجم و بیشتر فعالان فرهنگی، بر الگوگیری از بزرگان انقلابی در این زمینه تأکید کرد و گفت: شهید بهشتی فرهیخته‌ای بود که در مکتب اخلاقی و سیاسی و حوزوی امام پرورش یافت و کشتی نهضت انقلاب را در هنگامه‌های سرنوشت‌ساز از موج‌های بنیان برافکن رهایی بخشید.

حجت‌الاسلام خادمی تصریح کرد: این شهید بزرگوار جان خود را نیز در همان راه و آرمان امام تقدیم کرد و در شمار راست‌قامتان جاودانه تاریخ درآمد که همواره شیفته خدمت‌اند و نه تشنه قدرت؛ ازاین‌رو الگوی بسیار خوبی برای فعالان فرهنگی به شمار می‌رود.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف، ضمن تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در برنامه اعتکاف گفت: با توجه به تجربیات گذشته باید نقاط ضعف مشاهده شده را مرتفع و نقاط قوت را تقویت کنیم تا شاهد استفاده بهتر معتکفان از برنامه‌های فرهنگی در طول اعتکاف باشیم.

وی افزود: با تلاش مجدانه مسؤولان ادارات و نهادهای فرهنگی اعتکاف به‌عنوان یکی از مطالبات رهبری به جایگاه شایسته خود خواهد رسید؛ ازاین‌رو باید با تمام توان به خواست و اراده مقام معظم رهبری در راستای برگزاری باشکوه این مراسم لبیک بگوییم؛ زیرا توفیق خادم معتکف بودن عزت است.

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک