جوانان بیشترین قشر شرکت‌کنندگان در اعتکاف هستند
۱۳۹۷/۰۱/۰۵ تعداد بازدید: ۱۳۷
print

حجت‌الاسلام هدایتی گفت: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد افزون بر اینکه از اقشار مختلف در مراسم معنوی اعتکاف شرکت می‌کنند؛ اما بیشترین شمار شرکت‌کنندگان در این مراسم از قشر جوان هستند.

جوانان بیشترین قشر شرکت‌کنندگان در اعتکاف هستند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام ناصر هدایتی، رییس تبلیغات اسلامی بجنورد، در نشست ستاد ساماندهی شؤون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی که با موضوع مراسم معنوی اعتکاف در بجنورد برگزار شد، بر برگزاری پرشور و شعور این مراسم معنوی تأکید کرد.

وی افزود: استقبال مردمی از مراسم اعتکاف در شهرستان روبه افزایش است؛ به‌گونه‌ای که در سال گذشته بیش از شش هزار نفر در این مراسم معنوی شرکت داشتند.

حجت‌الاسلام هدایتی با اشاره به فضیلت شرکت در این مراسم معنوی، اضافه کرد: مراسم معنوی اعتکاف از سالیان گذشته به‌صورت مردمی در سطح کشور برگزار شده که به لطف خداوند متعال در شهرستان بجنورد هم همچون سایر نقاط کشور از این مراسم نورانی و معنوی استقبال پرشور مردمی انجام شده است.

وی ادامه داد: به‌گونه‌ای که در سال ۹۶ بیش از شش هزار نفر در ۴۸ نقطه محل شهری و روستایی بجنورد معتکف شده و در فضایی معنوی با خدای خود خلوت کردند.

حجت‌الاسلام هدایتی اظهار داشت: طبق آمارهای به‌دست‌آمده بیش از ۸۵ درصد از معتکفان زیر ۴۰ سال، ۲۸ درصد دانشجو، دانش‌آموز و طلبه بوده‌اند، ۲۵ درصد برای بار اول در اعتکاف سال ۹۶ شرکت داشتند و ۳۵ درصد از شرکت‌کنندگان هم مجرد بوده‌اند.

وی ادامه داد: این آمارها نشان‌دهنده این است که ضمن اینکه از اقشار مختلف در این مراسم معنوی شرکت داشتند شمار زیادی از شرکت‌کنندگان جوان و نوجوان بوده‌اند که این نکته از نقاط قوت مراسم اعتکاف بوده است.

حجت‌الاسلام هدایتی افزود: برنامه‌های فرهنگی متعددی در ایام اعتکاف برای معتکفان در نظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به برگزاری گفتمان‌های دینی، برپایی ایستگاه‌های تصحیح قرائت نماز، پاسخگویی به شبهات دینی و جلسات سخنرانی با حضور اساتید شاخص کشوری و استانی اشاره کرد.

وی افزود: در مراسم اعتکاف امسال ۱۹۸ جلسه سخنرانی، ۱۲۰ جلسه مداحی، ۱۹ جلسه سخنرانی در دانشگاه‌های مجری مراسم اعتکاف برگزار و بسته‌های فرهنگی لازم در مساجد توزیع شد که شامل ۷۰۰ جلد کتاب توزیعی در بین معتکفان بود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی بجنورد گفت: مراسم معنوی اعتکاف در بجنورد همچون سایر نقاط کشور در روزهای ۱۱، ۱۲ و ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم با مراجعه به سایت اینترنتی www.etekaf.tebyan-boj.ir می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک