جلسه هم اندیشی کنگره شعر اهل بیت
۱۳۹۶/۱۰/۱۸ تعداد بازدید: ۱۶۱
print

برگزاری جلسه هم اندیشی کنگره شعر اهل بیت (ع) در اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی

جلسه  هم  اندیشی کنگره  شعر  اهل بیت

 

 

حجت‌الاسلام خادمی گفت: کنگره منطقه‌ای شعر اهل‌بیت با حضور شعرا و ادبای مذاهب اسلامی در استان برگزار می‌شود.

وی افزود: شعرا و ادبا می‌توانند اشعار و آثار خود را به زبان‌های فارسی و سایر زبان‌های محلی تا سی‌ام آذرماه امسال ارسال کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: موضوعات اشعار شامل توصیف شخصیت و جایگاه پیامبر گرامی اسلام و اهل‌بیت آن حضرت ازنظر مذاهب، بیان مشترکات دینی و اخوت اسلامی و اثر آن در تقویت همگرایی و نهادینه کردن آن می‌شود.

گفت: اندیشه و سیره اهل‌بیت در مبارزه با جریانات انحرافی، مبارزه با خرافات، خشونت و تکفیر، مقابله با اختلاف‌افکنی و تعظیم شعائر دینی و قیام امام مهدی (عج) و اهمیت انتظار در نگاه مذاهب اسلامی از دیگر موضوعات اشعار است.

به گفته وی، حرمت و جایگاه زائران بیت‌الله الحرام در سیره و روش پیامبر و اهل‌بیت (یادبود شهدای منا) اندیشه و سیره اهل‌بیت در اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی و نقش شهدای دفاع مقدس (شیعه و سنی) در پاسداشت ارزش‌های اسلام ناب محمدی (ص) از دیگر موضوعات اشعار این کنگره است.

با اشاره به موضوعات مقالات افزود: سیمای اهل‌بیت (ع) در شعر و ادب، جلوه‌های محبت به اهل‌بیت در شعر مختوم قلی فراغی و بررسی تحلیلی- توصیفی سیمای امام علی (ع) در شعر و ادب موضوعات مقالات این کنگره است.

وی خاطرنشان کرد: اشعار و مقالات نباید قبل از کنگره در همایش یا کنگره دیگری ارائه‌شده باشد و اشعار و مقالات برگزیده در قالب یک کتاب چاپ می‌شوند.

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک