جشن میلاد کوثر
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ تعداد بازدید: ۱۳۱
print

همزمان با میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و فرزند برومندش حضرت امام خمینی (ره) با روز جمعه، مراسم جشن میلاد کوثر در مصلای نماز جمعه بجنورد برگزار شد.

جشن میلاد کوثر

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در این مراسم با تبریک فرا رسیدن میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه (س) و روز زن گفت: خداوند متعال در سوره کوثر خطاب به پیامبر اکرم (ص) می فرماید: ما به تو کوثر عطا کردیم، بنابراین امروز روز عطا و هدیه الهی به پیامبر اکرم است.

آیت الله ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: نگرانی پیامبر اکرم (س) نسبت به اسلام با تولد حضرت فاطمه زهرا (س) برطرف شد، چون دشمن فکر می کرد حال که پیامبر پسر ندارد ابتر است و راه پیامبر ادامه پیدا نمی کند، اما با تولد ذریه پاک شان حضرت فاطمه (س) نگرانی پیامبر اکرم (ص) نیز برطرف شد.

وی با بیان اینکه امروز روز خوشنودی پیامبر (ص) است، افزود: پیامبر در این روز به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) به حضرت خدیجه تبریک گفت چرا که دختری به دنیا آورد که مادر ۱۱ امام است.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی در ادامه با اشاره به اینکه امروز روز ولادت امام خمینی (ره) نیز است، با تبریک این روز فرخنده تصریح کرد: امروز حامل دو نور وجود است که یکی وجود حضرت فاطمه (س) و دیگری وجود حضرت امام (ره) است که جا پای معصومان گذاشت.

وی اظهار داشت: بعد از ۱۴۰۰ سال خداوند متعال کسی را از تبار حضرت فاطمه (س) فرستاد که ادامه دهنده راه کوثر است و امامت را منشا و مبدا شد و خداوند رهبری برای مردم ستمدیده فرستاد تا راهی نو بگشاید و مردم را از زیر بار ظلم و ستم استکبار نجات دهد.

امام جمعه بجنورد در ادامه با تبریک ازدواج زوج های جوان گفت: آیه قرآن می فرماید هدف از ازدواج رسیدن به آرامش و سکون است.

وی تصریح کرد: زوج های جوان باید سعی کنند در هر حال با هم سازش داشته باشند چرا که خانه جای جنگ نیست جای مسکن و آرامش است.

آیت الله یعقوبی با بیان اینکه زوج های جوان باید قبل از همسر بودن یک رفیق و دوست خوب باشند، اظهار داشت: باید هر دو نفر به حرف هم گوش دهند، قانع باشند، فضای خانه را فضای تکریم قرار دهند و یار و غمخوار و دلسوز همدیگر باشند.

وی با بیان اینکه زن و مرد مثل دو دست هستند، افزود: یک دست صدا ندارد لذا زن و شوهر باید با هم کار کنند و با هم باشند زیرا اگر دو دست با هم باشند می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.
گفتنی است این مراسم از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و با همکاری تعدادی از دستگاه های اجرایی استان، از جمله اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد و از تعداد ۱۱۴ زوج جوان تجلیل به عمل آمد و به شرکت کنندگان این مراسم نیز به قید قرعه جوایز نقدی و غیر نقدی از قبیل کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، سکه، لوازم خانگی و. .. اهدا شد.


کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک