برگزاری جلسه استانی اعتکاف ستاد ساماندهی شئون
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ تعداد بازدید: ۷۴
print

جلسه استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با موضوع اعتکاف در خراسان شمالی با حضور نماینده محترم ولی فقیه برگزار شد.

برگزاری جلسه استانی اعتکاف ستاد ساماندهی شئون

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام علی خادمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همدلی اعضای محترم ستاد ساماندهی و مخصوصا رئیس ستاد جناب حجت‌الاسلام یعقوبی، مراتب تشکر را اعلام کرد و سپس گزارشی از برنامه های انجام شده در ایام فاطمیه ارائه کرد.

وی افزود: اعزام مبلغ و مبلغه، برگزاری گفتمان های دینی با موضوع عفاف و حجاب و سبک زندگی اسلامی، سیره تربیتی حضرت زهرا و نقش ولایت فقیه و کارامدی آن در نظام اسلامی، برگزاری نشست های علمی با حضور بانوان، کمک به ایستگاه های صلواتی، توزیع کتیبه و پرچم ویژه ایام فاطمیه از جمله برنامه های انجام شده این ایام است.

خادمی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: در این ایام میزبان هیئت علمای شیعه و سنی لبنان در استان بودیم و مجموعا ۱۵ برنامه در مدت سه روز در شهرستان های بجنورد، اسفراین، مانه و سملقان، شیروان و فاروج برگزار شد و طی نظرسنجی های بعمل آمده، با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم و مسئولین مواجه شدیم.

حجت‌الاسلام خادمی در خصوص برگزاری مراسم اعتکاف گفت: لازم است تشکر کنم از اعضای محترم که سال گذشته همکاری بسیار خوبی با ستاد اعتکاف داشتند. امسال نیز برنامه ریزی بسیار خوبی انجام شده تا از این فرصت زمینه لازم برای بهرمندی بیشتر مردم از این فضای معنوی را فراهم کنیم.

در ادامه اعضای محترم ستاد نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در مورد موضوع جلسه بیان کردند.

آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی استان، اظهار داشت: اعتکاف پشتوانه معنوی بسیار خوبی و محکمی برای مردم متدین و مؤمن است.
وی بابیان اهمیت گسترش مراسم معنوی اعتکاف، افزود: کیفی شدن اعتکاف امری ضروری است و لازم است مسئولان فرهنگی درزمینهٔ ارتقاء کیفیت معنوی ایام اعتکاف برنامه‌ریزی‌های منسجمی انجام دهند.

وی ادامه داد: اگر کیفیت معنوی مراسم اعتکاف مساجد ارتقاء یابد مردم بیشتر میل به شرکت در مساجد و اعتکاف پیدا می‌کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در ایام اعتکاف، معتکف همه اعمال یک‌ساله خود را بر کف دست می‌نهد و به محضر خداوند متعال عرضه می‌دارد و از خداوند طلب عفو و بخشش می‌کند و برای آینده خود طلب عاقبت‌به‌خیری می‌نماید.
وی تصریح کرد: فرهنگ استفاده صحیح از ایام اعتکاف باید در بین مردم جامعه گسترش یابد تا افراد معتکف بتوانند از فرصت طلایی اعتکاف نهایت بهره‌برداری را داشته باشند.
آیت‌الله یعقوبی تأکید کرد: تنوع برنامه‌های معنوی در مساجد دارای اعتکاف می‌تواند تأثیر به سزایی در روحیه معتکفین داشته باشد.
وی افزود: مسئولان برگزاری مراسم اعتکاف نباید بیش‌ازاندازه خلوت معتکفان را به هم بزنند و لازم است تا حد امکان آن‌ها را به سمت ذکر و دعا و ارتباط قلبی با خداوند هدایت کنند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی اظهار کرد: تشکیل حلقه‌های دینی و معنوی برای بصیرت افزایی و ذکر خدای متعال و آموزش مسائل اعتقادی و دینی در بین معتکفین بسیار مؤثر است.
وی افزود: در اعتکاف مؤمنان با پای دل به مساجد می‌آیند و دعوت‌نامه‌ای برای حضور آن‌ها صادر نشده است و در این مراسم هزینه هم پرداخت می‌کنند و این‌یک فرصت مغتنم است تا مسئولان فرهنگی برای استفاده بهتر آن‌ها برنامه‌ریزی داشته باشند.

لازم به ذکر است درپایان این جلسه از اعضای محترم ستاد ساماندهی با اهدای لوح سپاس و کتاب مفاتیح الحیاة، تقدیر بعمل آمد.


کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک