اعتکف
۱۳۹۷/۰۱/۱۲ تعداد بازدید: ۱۴۹
print

آیت الله حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اعتکاف تمرینی است برای خودسازی و تقویت اراده

اعتکف

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، آیت الله حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع معتکفین مسجد انقلاب بجنورد گفت: اعتکاف عبادتی است با ویژگی های منحصربه فرد که نوع عبادات دیگر این ویژگی ها را ندارد.

وی افزود اعتکاف یعنی مرگ انتخابی، بریدن از همه چیز و همه کس و خلوت با خود و خدا.شخص معتکف خود را در مسجد محبوس می‌کند و سعی می‌کند ارتباط خود را با خالق و معبود خویش برقرار کند. این تمرینی است برای جدا شدن از مادیات و پیوند با معنویات.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: طبق روایات وارده، حضرت رسول اکرم (ص) دهه آخر ماه رمضان را، خیمه ای در مسجد برای خود ایجاد می کرد و ارتباط خود را با مردم به حد اقل می رساند تا بتواند توشه ای مناسب برای پیمودن کمال بدست آورد.با توجه به اهمیت اعتکاف شرایط لازم برای اعتکاف در یک سال برای حضرت مقدور نشد و ایشان در سال دیگر دهه دوم و سوم ماه مبارک رمضان را در مسجد به نیت سال قبل و همان سال اعتکاف کردند.

حسینی خراسانی با توجه به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: خروجی اعتکاف ما باید بگونه ای باشد که هرکدام از ما به تبعیت از ولی فقیه و فرماندهی کل قوا وظیفه داریم در این جنگ اقتصادی با خرید کالای ایرانی حمایت خود را از بیانات مقام معظم رهبری به صورت عملی اعلام کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اعتکاف فرصت مناسبی است که در این خلوت انسان حدیث نفس کند و از خداوند متعال طلب کمک و یاری در انجام واجبات و ترک محرمات نماید و حوائج مردم را مد نظر گرفته و برای براورده شدن حاجات آنها دعا نماید.


کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک