اعتکاف
۱۳۹۷/۰۱/۱۳ تعداد بازدید: ۲۰۳
print

حجت‌الاسلام علی خادمی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در جمع معتکفین مسجد امام خمینی (ره) گفت: اعتکاف برجسته ترین مظهر بندگی در پیشگاه الهی است.

اعتکاف

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی،حجت‌الاسلام علی خادمی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در جمع بانوان معتکف مسجد امام خمینی (ره) بجنورد گفت: خداوند اسرار آفرینش و نامگذاری موجودات عالم را به حضرت آدم آموزش داد و امتیاز ما نسبت به موجودات عالم، علم و دانش است. پس تلاش کنیم عالم و عالمه شویم و سعی کنیم باورهای فکری و اعتقادی را از منابع درست اخذ کنیم، اگر چنین باشد پیمودن مسیر ترقی و کمال برای میسر خواهد بود.

وی با بیان ویژگی های حضرت زینب (س) افزود: امام سجاد (ع) خطاب به عقیله بنى هاشم، زینب کبرى (س) مى فرمایند:

(( یا عمة انت بحمد الله عالمة غیر معلمة، و فهمة غیر مفهمة )) عمه جان ! تو عالمه اى هستى بدون اینکه معلم داشته باشى، و فهمیده اى هستى بى آن که کسى مطالب را به تو فهمانده باشد.

وی خاطر نشان کرد: هریک از ما می توانیم با تلاش و کوشش و رعایت تقوای الهی عالم و عالمه شویم و هیچ فرقی بین زن و مرد نمی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در شب شهادت حضرت زینب (س) از دیگر ویژگی های این بانوی بزرگوار گفت: زینب با همان قوت روحانیونش در مقابل دشمنان اهل بیت می ایستد و با لحن رضایتمندانه که آمیخته با شجاعت و شهامت اوست می فرماید: (ما رأیتٌ الا جمیلالله ) جز زیبای ندیدم اینان گروهی بودند که خدا کشته شدن را برایشان مقدر کرده بود پس به سوی آرامگاه ها شان پیشی جستند یعنی شهادت آنان اجلی بود که خدا براساس سنت خویش نه به‌عنوان مجازات و غضب بر آنان نوشته است.

خادمی تصریح کرد: عفاف حضرت زینب علیهاالسلام نمونه ای کامل برای زنان و دخترانی است که خود را دوست‌دار اهل بیت علیهم السلام می دانند.

وی در ادامه در مورد فضیلت اعتکاف اینگونه بیان کرد: اعتکاف برجسته ترین مظهر بندگی در پیشگاه الهی است که آمیخته از چند عبادت است که شامل روزه، نماز، حضور در مسجد و تمرین محرمات احرام، قرائت قرآن و ادعیه و... است که اگر طبق آداب آن انجام گردد پاداش همه حسنات نصیب معتکفین خواهد شد.

 

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک