اعتکاف
۱۳۹۷/۰۱/۱۲ تعداد بازدید: ۲۴۷
print

سخنرانی مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در جمع معتکفین مسجد صفایی بجنورد

اعتکاف

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی: حجت‌الاسلام علی خادمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در اولین روز اعتکاف در جمع معتکفین مسجد صفایی بجنورد ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع)، اظهار کرد: اساساً ارزش آدمی را عملش می رساند. معتکف انسانی بزرگ و شریف است به اندازه شرافت و فضل عملش.

خادمی افزود: مبادا کسی گمان کند که اعتکاف مقدمه عبادتی دیگر است. کسی که با طهارت و در حال روزه در مسجد مقیم می‌شود و تعهد قربت در اعتکاف می نماید، این عمل عبادت است. اعتکاف عبادتی مستقل است به مثابه حج و عمره و روزه و نماز و هر عبادت مستقل دیگر.

وی افزود: در اعتکاف ما چند روزی از دنیا دور می شویم، هرچه ما از دنیا دور شویم به خدا نزدیک تر می شویم.

خادمی در توضیح شرایط و احکام اعتکاف تصریح کرد: اعتکاف باید در مساجد جامع باشد و در غیر مسجد، حتی در حسینه و مساجد اطراف شهر هم نمی تواند اعتکاف کند و همچنین معتکف باید روزه باشد و هر لحظه در حال گفتن ذکر و عبادت باشد این ذکر به معنی این است که دل، جان و زبانش در اختیار خداوند متعال باشد. معتکف بهتر است در زمان اعتکاف مشغول نماز باشد.این زمان خوبی است برای ادای نمازهای قضا خود و حتی اموات.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: معتکف می تواند اعتکاف خود را هدیه کند، یعنی همه ما می توانیم ثواب اعمال مسحتبمان را با احیا و اموات شریک شویم.

 

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک