اعتکاف
۱۳۹۷/۰۱/۱۲ تعداد بازدید: ۱۵۱
print

حجت‌الاسلام خادمی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در جمع معتکفین مسجد حجت ابن الحسن(ع) اظهار کرد: اعتکاف، محو خود خواهى در امواج بلند خداگرایى و خدمت‏ به امت اسلامى است.

اعتکاف

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام خادمی در جمع معتکفین مسجد حجت ابن الحسن (عج) بجنورد گفت: اعتکاف پرورش جسم و جان است، انسان آمیزه ای است از این دو و نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خود؛ انسان به دنبال سعادت و کمال است، روح انسان نیازمند نیایش است، مناجاتی شیرین و زیبا، هم کلامی موجودی ضعیف با منشأ قدرتها. از آغاز خلقت تا صحنه رستاخیز، راز و نیاز زیباترین هنر آدمی است.

وی افزود: اعتکاف، محو خود خواهى در امواج بلند خداگرایى و خدمت‏ به امت اسلامى است. اعتکاف، بیرون رفتن از خانه خویش و مصمم شدن بر حضور در خانه حضرت حق است. عبادتى مستحبى و تقرب جویانه و داوطلبانه است که روزه روز سوم آن رنگ وجوب مى ‏گیرد. اعتکاف، گریز از لذت گرایى و مهار حس خود محورى و برترى جوئى و بازگشت از قبله دنیاگرایان به سمت و سوى قلب و قبله هستى است. خود سازى، محاسبه نفس، توبه و نیایش، نماز و تلاوت قرآن و استمداد از آستان قدس ربوبى از دیگر برکات‏ اعتکاف است.

خادمی ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) اظهار کرد: نزدیکترین فرد به وجود مقدس پیامبر اکرم(ص)، کسی نبود جز امیر مومنان علی (ع) که آن جناب بیشترین وقت خود را به آن حضرت اختصاص می داد و او را از ابتدا خودش تربیت نمود و تا لحظه مرگ نیز تنها امین و رازدار و مونس ایشان بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی افزود: در این زمینه و برای فهم این مطالب، خطبه های نهج البلاغه بیشتر به ما کمک می‌کند به خصوص خطبه ۱۹۲ که به مطالب مهمی اشاره دارد.
امیر مومنان (ع) می فرماید: شما موقعیت مرا نسبت به رسول خدا (ص)، درخویشاوندی نزدیک ودر مقام و منزلت ویژه میدانید. پیامبر (ص) مرا در دامن خویش می نشاند در حالی که کودک بودم و در آغوش پر مهر خود می گرفت و در بستر مخصوص خود می خوابانید و گاهی غذا را لقمه لقمه در دهانم می گذارد.

وی خاطرنشان کرد: ذکر این مطالب و بیان میزان قرب و نزدیکی امیرالمؤمنین (ع) به پیامبر اکرم (ص) و منزلت و جایگاه ویژه‌ امام نزد رسول خدا (ص) فقط به این منظور است که بدانیم هیچ کس به اندازه امیر المؤمنین (ع) به پیامبر (ص) نزدیک نبوده است.


کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک