آمادگی ۵۰ مسجد خراسان شمالی برای میزبانی از زائران رضوی در ایام نوروز
۱۳۹۷/۰۱/۰۵ تعداد بازدید: ۷۰
print

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی از آمادگی ۵۰ مسجد در استان به‌صورت شبانه‌روزی برای استفاده مسافران و زائران علی بن موسی‌الرضا (ع) در ایام نوروز خبر داد.

 آمادگی ۵۰ مسجد خراسان شمالی برای میزبانی از زائران رضوی در ایام نوروز

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام بابامحمد ایزانلو، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، در نشست طرح نوروزی، اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروزی سال پیش رو ۵۰ مسجد مناسب استان به‌صورت شبانه‌روزی برای استفاده مسافران و زائران رضوی آماده‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه مراسم تحویل سال در مساجد با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود، افزود: در طول ایام نوروز، بروشورهای احکام سفر و پیک نوروزی در بین مسافران توزیع می‌شود و همچنین بنرهای راهنمای زائران حضرت رضا (ع) و سفرهای نوروزی برای استفاده در مساجد شبانه‌روزی نصب می‌شود.

حجت‌الاسلام ایزانلو تصریح کرد: نماز جماعت در مساجد و تفرجگاه‌های بین‌راهی در طول ایام نوروز برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های سال آتی، از برگزاری گفتمان‌های دینی با موضوعات مختلف در مدارس علمیه، دانشگاه‌ها و مدارس آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این گفتمان‌های دینی با حضور روحانیون و به همت نهاد تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: توسعه و تعمیق تربیت دینی دانش‌آموزان، دانشجویان و قشرهای مختلف مردم ازجمله اهداف برگزاری این گفتمان‌های دینی است که در سطح مساجد، مراکز آموزش عالی و مدارس برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام ایزانلو با بیان اینکه گفتمان‌های دینی با همکاری آموزش و پرورش و نهاد تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود، اضافه کرد: ارتقای سطح دینی، اعتقادی و ارزشی جوانان و نوجوانان از دیگر اهداف برگزاری گفتمان‌های دینی است و این گفتمان‌ها در پاسخ به شبهات دینی و آگاه‌سازی جوانان و همچنین ارتقای باورهای دینی آنان نقش بسیار مؤثری داشته‌اند.

وی تصریح کرد: گفتمان‌های دینی در سال ۹۶ در چهار محور دین وزندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سواد رسانه‌ای و اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با استفاده از اساتید بومی و اعزامی از مشهد و قم و مرکز استان برگزار ش

نظرات

 نام:
 *نظر:

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می باشد.استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.
طراحی ، تولید و پیاده سازی پرتال : شرکت توسعه فناوری اطلاعات اینتک